MLG0603P1N6BTD25
Mfr.Part #:
MLG0603P1N6BTD25
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 0201(0603 Metric) SMD/SMT 1.6 nH 0.1 nH 700 mA 100 mΩ
ParameterValue
Tolerance0.1 nH
Height - Seated (Max)0.33 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency10 GHz
TypeMultilayer
Q Factor14
DC Resistance (DCR)100 mΩ
ShieldingUnshielded
Inductance1.6 nH
Core MaterialCeramic
Current Rating700 mA